АЗУРЕН БРЕГ

МИЛАНО-НИЦА-СЕНТ ТРОПЕЗ-КАН-ЕЗ-МОНАКО-МОНТЕ КАРЛО

 

1 ДЕН 29.12.2017 СКОПЈЕ – МИЛАНО

Состанок на групата во 11 30 ч. Поаѓање во 12:00 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

 

2 ДЕН  30.12.2017 FRANCIACORTA OUTLET – МИЛАНО

Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа) за предновогодишен шопинг. Продолжуваме кон Милано.  Сместување во хотел. Факултативно одиме на организиран разглед на градот со локален водич: тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наоѓа најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миланската опера една од најпознатите оперски куќи во светот…. Враќање во хотел. Слободно време за индивидуални активности.  Ноќевање.

 

3 ДЕН  31.12.2017 МИЛАНО – НИЦА 

Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнување во Ница во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за одмор. Предлагаме  дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет… единствено доживување. Враќање во Ница. Ноќевање.

 

04 ДЕН 01.01.2018 НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН 

Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne… Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки. Враќање во Ница. Во вечерните часови одиме на прошека низ стариот дел на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата…   Ноќевање.

 

05 ДЕН  02.01.2018 НИЦА –– ЕЗ – МОНАКО – СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотел. Предлагаме посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето….Слободно време. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

 

06 ДЕН 03.01.2018 СКОПЈЕ Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО 25.11.2017: 229 евра / 14.200 денари

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  249 евра / 15.440 денари

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,

Сместување во Милано (околина) во хотел 3* на база 1 ноќевање со појадок,

Сместување во Ница во хотел  3* на база 2 ноќевања со појадок,

Разглед на Ница

Посета на FRANCIACORTA OUTLET VILLAGE шопинг центар

http://www.franciacortaoutlet.it

Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување,

Разглед на Милано со локален водич (10€)

Новогодишна посета на Монте Карло (20€)

Посета на фабрика за парфеми ‘Fragonard’ во Ез,  Монако (20€)

Посета на Кан и Сент Тропез (30€)

Туристичка такса во Милано (5€ по лице, се плаќа во агенција)

Туристичка такса во Ница (1€ по лице на ден, се плаќа во агенција)

Влезници за културно историски споменици, музеи.

Билети за јавен превоз

Доплата за еднокреветна соба 6.100 ден

 

НАПОМЕНИ:

За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.

Редоследот на седење е според датумот и редоследот на уплата

Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

Останатите услови на патување важат според годишниот програм на Т.а.Бела Роза

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.

Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

Т.А Бела Роза

  •   Булевар 1-ви Mај 185 Битола

  •    +389 47 22 52 54

  •    belaroza@t.mk

Галерија

Контакт

© Т.А Бела Роза 1993-2018 Изработено од Elite Web