ЛУТРАКИ

НОВА ГОДИНА 2018

 

30.12.2017 (сабота) Битола – Солун – Лутраки 

Состанок на групата во 05.00 часoт на паркингот на Спортска Сала. Поаѓање за Солун. Можност за прошетка низ центарот на Солун или организиран шопинг во еден од поголемите трговски центри. Во попладневните часови поаѓање за Лутраки, мало туристичко место кое е познато уште од времето на Александар Велики, посебно развиено во последните десетина години. Изобилува со многу хотели, апартмани и ресторанчиња. Овде имате можност за комбинација помеѓу минералната топла вода во базените или прошетка по живописното место. Течењето на топлата и ладната вода заедно, збогатено со флората придонесува ова место да се прогласи за “природна бања”. Температурата на водата е од 37 – 38C. Сместување во вили по избор од табелата. Слободно време. Ноќевање.

 

31.12.2017 (недела) Лутраки

Слободно време за користење на отворените и затворени базени со топла термална вода и прекрасна можност на отворено да се релаксирате во минералната вода. Вечерта факултативна Новогодишна вечера во национален ресторан со богата музичка програма. Ноќевање.

 

01.01.2018 ( понеделник )Лутраки-Воден-Битола

Одјавување од апартманите. Можност за капење во базените или прошетка низ градот. Поаѓање за Воден во 14:00 часот-градот познат по водопадите и прекрасните градини. Најголемиот водопад паѓа од височина и е вистинска природна атракција. Можност за прошетка низ гратчето и многубројните ресторанчиња. Попладне поаѓање за Битола. Пристигнување во вечерните часови.

 

Вила Имерос II категорија

 

2  ноќевања       3.390 ден по лице

 

 

Вила Харама, Јакинтос I категорија

2 ноќевања 4.590 ден по лице доплата за 3 вечер – 1.200ден

http://harama-guesthouse-loutra-pozar.focusgreece.gr/index_en.php

 

 

Вила  Релакс ексклузивно со џакузи

2 ноќевања стандард соба 4.590 ден по лице доплата за 3 вечер – 1.200ден
2 ноќевања соба со џакузи 6.100 ден по лице доплата за 3 вечер –  2.400 ден

 

http://www.relaxpozar.com/en/

 

 

*Трето лице во 1/3 соба за 2 ноќевања плаќа 50%

*Трето лице во 1/3 соба за 3 ноќевања – гратис

 

Во цената не е вклучено:

– Свечена НОВОГОДИШНА вечера во нaционален ресторан  –  25 евра

– патничко осигурување

– влезници за базенитe

– превоз 1.700 ден

 

Напомена:

-За овај аранжман важат општите услови на Т.А. Бела Роза II

Т.А Бела Роза

  •   Булевар 1-ви Mај 185 Битола

  •    +389 47 22 52 54

  •    belaroza@t.mk

Галерија

Контакт

© Т.А Бела Роза 1993-2018 Изработено од Elite Web